top of page
למה לצפות
סינית מטפלת בסיני

wikipedia

הרפואה הסינית לא מוכרת לרבים מהמטופלים שלי, גם כאלה שעברו טיפול בעבר. בכל המקצועות הרפואיים- המשלימים והקונבנציונלים- המטפלים עובדים שונה מעט זה מזה בדרך האבחון ובאופן הטיפול. יצרתי את הדף הזה על מנת להכיר לך את החזון וטכניקות הטיפול שלי, בתקווה שזה יעזור לך להתכונן לפגישה הראשונה שלנו.

את הפגישה הראשונה נתחיל בשיחה על הטופס "מטופל חדש". כבר במהלך השיחה אני אנסה לשים לב לדרך שבה אתה מדבר, צבע הפנים שלך, סימנים בידיים וברגליים וצורת ההליכה שלך. המידע הזה הוא בעל ערך ברפואה הסינית ואני לוקח אותו בחשבון בזמן האבחנה.

אתחיל מאבחנת בטן. הבטן היא מרכז הגוף ואפשר ללמוד ממנה על מצב הגוף כולו. הבטן מחולקת לאזורים ואני אלחץ על כל אזור ואבדוק האם יש שם רגישות. בטכניקה הזו אני לומד מהו הדבר העיקרי בו עלינו לטפל היום.

בשלב הבא אני ארגיש את הדופק שלך. באמצעות הדופק בשורש כף היד ניתן לחוש את כל מערכות האברים בגוף. אני בודק את המהירות, הקצב ואיכויות מיוחדות של הדופק. בדיקת הדופק אורכת לרוב כ- 5 דקות.

בסוף האבחון אסתכל על הלשון שלך, שיכולה לתת לי מידע חשוב מאוד. לכן חשוב לא לצחצח או לגרד את הלשון לפני הפגישה, ועדיף לא לשתות או לאכול לפני הפגישה משקאות או פירות שצובעים את הלשון (כגון קפה, תה, קולה, סלק, אוכמניות וכד'). הנחיות נוספות להכנה לטיפול תמצא בתחתית העמוד.

אני מאוד נהנה לדבר עם המטופלים שלי וחשוב לי שלא יצאו עם סימני שאלה מהטיפול, ולכן אל תהסס לשאול שאלות, לבקש הסבר על האבחנה ולשתף אותי בחוויה שלך.

בדרך כלל אחרי האבחנה נעשה טיפול בדיקור עם מחטים דקות וסטריליות (הן לא מפחידות כמו שאנשים חושבים), ולרוב אחרי שני טיפולים נוכל לדעת איזו פורמולת צמחים מתאימה לך. הטיפול בדיקור אורך כ- 20-40 דקות בהתאם לצרכי המטופל.

בנוסף לדיקור אני משתמש בטיפול במספר טכניקות נוספות לפי הצורך

:

צמחים: הפורמולות שאני משתמש בהן מורכבות מצמחים סיניים וכל פורמולה מותאמת אישית למטופל. הפורמולות מגיעות בצורת קפסולות, טבליות או אבקה, ולפעמים הצמחים עצמם. מחיר פורמולה נע בין 100 ל- 250 ₪ והיא מספיקה למשך 3-4 שבועות. כמעט כל המטופלים שלי מקבלים פורמולה כחלק מהטיפול.

טווינה: (פיזיותרפיה סינית): זוהי טכניקת מגע בעזרתה עובדים על אזורים או נקודות באופן ידני, לפעמים אני משתמש גם בשמנים או משחות. זהו טיפול מאוד נעים ומשחרר.

תנועה: מטופלים רבים סובלים מכאבים בשרירים או בעצמות שנובעים מיציבה לא נכונה. במקרה הצורך נעבוד על היציבה ואתן לך תרגילים לעשות בבית.

תזונה: זהו חלק חשוב מאוד בטיפול. אבקש ממך לשלוח לי יומן תזונה שמפורט בו כל מה שנכנס לפה וביחד נבנה לך תפריט חדש. חשוב לציין שאנו נרכיב את התפריט ביחד לפי מה שמתאים לך טיפולית אך גם לפי ההעדפות האישיות שלך.

כוסות רוח: אלו כוסות שיוצרות וואקום בטכניקה של יניקה ומשתמשים בהן בנקודות מסוימות בעיקר בחלק האחורי של הגוף. זהו טיפול מאוד מרגיע והוא טוב עבור מגוון רחב של מצבים. הכוסות משאירות סימן עגול בצבע כחול- סגול למשך שבוע בערך.

מוקסה: זהו צמח סיני (סוג של שיבא) ששורפים אותו על נקודות הדיקור. המטופל מרגיש התחממות עדינה (ולא נשרף!).

לאחר הטיפול נעשה תיאום ציפיות. חשוב לי לדעת מה היית רוצה לקבל מהטיפול ואני אתאר לך את המסלול שנעשה בדרך לריפוי, תוך כמה זמן תתחיל לראות תוצאות ומתי אפשר לצפות להחלמה מלאה. אני אסביר לך את האבחנה הסינית שהיא בעצם הערכה מה קורה בגוף, אראה לך את הסימפטומים השונים ואיך הם מושרשים במערכת שלך וגם את תחומי החוזק והבריאות שלך. אני אספק לך תכנית טיפול שתכלול את כל אורח החיים שלך- הרגלי תזונה, תנועה ופעילות גופנית. ייתכן מאוד שאציע לך פורמולה של צמחים סיניים.

אני בדרך כלל ממליץ על סידרת טיפולים ברצף, רצוי כל שבוע- שבועיים למשך 6-8 שבועות. זה עוזר לבניית בסיס טוב ותמיכה במערכות הגוף ולמניעת בעיות מאוחר יותר. אחרי רגיעה מסוימת של הגוף אני בדרך כלל מרווח מעט את המפגשים לכל 3-5 שבועות. במפגשים האלו אנחנו לפעמים נחדש או נשנה את פורמולת הצמחים ולפעמים נטפל בדיקור או בטכניקה אחרת, הכל בהתאם למצב המסוים שלך. רוב המטופלים שלי מתבקשים לקחת פורמולות לכל אורך תכנית הטיפול שלהם.

הרוב המכריע של מטופלים עם בעיות כרוניות יצטרכו להגיע לטיפולים במשך שנה לפחות- בהתחלה לסדרה של טיפולים ולאחר מכן לטיפול פעם בחודש לפחות, יחד עם ליווי צמוד של פורמולות צמחים.

עבור אנשים עם עם בעיות מורכבות או שנוטלים תרופות חזקות מאוד תקופת הטיפול יכולה להיות ארוכה יותר. עבור אנשים עם בעיות פשוטות או אקוטיות תקופת הטיפול לרוב תהיה קצרה.

מומלץ להישאר בקשר ולבוא פעם בחודש- חודשיים לתיחזוק ושמירה על הגוף. מצב זה מבטיח שתישאר על המסלול הנכון להשיג חיוניות אופטימלית.

טיפול ראשון אבחנה וטיפול: 450ש"ח

סידרה של 6 טיפולים: כל טיפול 300  ש"ח

חשוב לי לעזור לך להגיע למצב הטוב ביותר, לכן אני זמין תמיד לשאלות, עצות והמלצות באמצעות הטלפון והדוא"ל.

הנחיות הכנה לטיפול:

  • מומלץ לא לאכול כשעה לפני הטיפול ולא לשתות כרבע שעה לפני.

  • לא מומלץ לאכול ארוחה כבדה סמוך לטיפול וגם לא מיד לאחריו. כדאי לאכול ארוחה קלה עד שעה לפני הטיפול כדי לא להגיע רעבים.

  • יש לבוא לטיפול בבגדים רפויים ונוחים. במידה והדבר לא מתאפשר אפשר להביא מכנסי טרנינג או מכנסיים קצרים להחלפה.

  • אין להגיע לטיפול אחרי פעילות פיזית מאומצת וגם לאחר הטיפול עדיף לא לעסוק בפעילות מאומצת.

bottom of page